Úvodní strana > Aktuality > Přístavba 2.základní školy je hotová!

Přístavba 2.základní školy je hotová!

Přístavba 2ZŠ

Přístavba pavilonu 2. ZŠ a MŠ v Preislerově ulici byla ve středu 13. listopadu slavnostně otevřena.

Na nový areál školy se přijeli podívat poslankyně Věra Kovářová a poslanec Jan Skopeček, zástupce Ministerstva pro místní rozvoj Lukasz Krymský a radní Středočeského kraje Martin Herman. Beroun reprezentovali starostka Soňa Chalupová s oběma místostarosty Michalem Mišinou a Dušanem Tomčem, ale také radní, zastupitelé a ředitelé mateřských a základních škol z Berouna i okolí. 

Přístavba, která začala na jaře minulého roku, si vyžádala zhruba 75 milionů korun. Díky dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj a příspěvku ze státního rozpočtu bude ale tato přístavba stát město jen desetinu celkové ceny.

Nový školní areál přinesl nejen nový hlavní vchod a tolik potřebné šatny pro děti, ale především sedm nových odborných učeben včetně dílen. Nechybí ani prosklený tunel, který propojuje v prvním patře novou i původní budovu. Při slavnostním otevření zely zatím chodby i učebny prázdnotou, to vše se ale změní už v příštích dnech, kdy zde začne výuka.

13.11.2019
2018 ODS Beroun. Vytvořilo Anawe
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.
Rozumím
x